Divadelní kontejner  – je festival nezávislé kultury na konci léta, který se koná pod širým nebem, na ulici Středova v centru Brna.
Čtvrtý ročník: 25. 8. 2017 – 3. 9. 2017.

Projekt přivádí divadlo a hudbu blíže k lidem do centra Brna, do míst , kterými běžně procházejí. Nabízí jim pohodovou atmosféru pozdního léta v ulicích jejich města a jiný pohled na běžnou brněnskou ulici a to v kontextu nezávislé kultury.

Koncept festivalu je postavený na instalaci lodního kontejneru, který sloužil jako zázemí. Na ulici Středova, kterou v zadní části přehradí kontejner, tak vzniká site-specific prostor pro divadlo. Akce nabízí platformu pro nezávislá, nejen brněnská divadla a kapely. A ty se zapojují do dotváření atmosféry babího léta v Brně. Vždy v 18:00 jsou divadelní programy a po nich koncerty. V zářijový víkend jsou pohádky pro děti.

Divadelní kontejner je nekomerční projekt jehož účinkující hrají za dobrovolné vstupné, které vyberou do klobouku. Pokud jste interpretovy, který se Vám líbil nestihli nadělit do klobouku, pošlete mu peníze na účet 2100557892/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte, který účinkující má Vaši podporu dostat.

122
092
131